Konsultacje z zakresu komunikacji alternatywnej AAC
Na czym polega?
Komunikacja alternatywna i wspomagająca AAC – niejedno ma imię!
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna EMEDEA w Poznaniu zaprasza na profesjonalne konsultacje z zakresu komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC) z panią Edytą Tyszkiewicz, skierowane do rodziców dzieci niemówiących, osób dorosłych, bądź mówiących w ograniczonym zakresie. Nasza oferta jest odpowiedzią na rosnące potrzeby rodzin, które szukają skutecznych metod wspierania komunikacji ze swoimi bliskimi.
mgr Edyta Tyszkiewicz – Doktorantka Kolegium Doktorskiego na Akademii Kujawsko-Pomorskiej. Pedagog, terapeuta zajęciowy, neurorehabilitant C-Eye, terapeuta komunikacji alternatywnej i wspomagającej, terapeuta rozwojowy – Growth through Play System, kinezjolog edukacyjny, specjalista terapii ręki. Prezes fundacja motywAACja. Licencjonowany twórca: PCS, SmartySymbols, SymbolsStix. Superwizor komunikacji alternatywnej i wspomagającej m.in. w Placówkach Emedea w Poznaniu. Wykładowca z zakresu komunikacji alternatywnej i wspomagającej w Omnibus-Centrum Edukacyjne w Szczecinie. Współautorka książki „Mutyzm wybiórczy- skuteczne metody terapii”. Autoryzowany partner AssisTechu w zakresie treści terapeutycznych w C-Eye i Eyefeelu i współtwórca panelu komunikacyjnego i terapii wzroku w C-EyeX. Autoryzowany konsultant C-Eye w woj. Zachodniopomorskim. Współtwórca, właściciel projektu i strony sklep-aac.pl. Od wielu lat pracuje z dziećmi z deficytami rozwojowymi, jak również z dorosłymi po wypadkach, udarach, urazach w Centrum neurorehabilitacji, komunikacji alternatywnej i wspomagającej w Szczecinie. Biegły sadowy z zakresu komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC) przy Sądzie Okręgowym w Szczecinie.
Co to jest AAC?
AAC obejmuje różnorodne metody wspierania komunikacji osób, które mają trudności z porozumiewaniem się werbalnie. Dzięki tym metodom osoby te mogą wyrażać swoje potrzeby, myśli, preferencje i opinie, co w efekcie ułatwia im nawiązywanie relacji z innymi ludźmi. AAC wspomaga budowanie tożsamości osoby niemówiącej, pozwalając jej stać się bardziej autonomiczną, co z kolei daje niezależność oraz poczucie wpływu na własne życie. Nauka komunikacji jest najważniejszym z działań terapeutycznych podejmowanych w pracy z osobami niemówiącymi. Istnieje wiele różnych podejść do alternatywnej i wspomagającej komunikacji (AAC).
Nasza oferta:
-Diagnoza i Ocena: Analiza możliwości komunikacyjnych i identyfikacja najlepszych metod wsparcia.
-Indywidualny Plan Terapii: Spersonalizowany plan terapii AAC
-Warsztaty i Szkolenia: Regularne warsztaty dla rodziców i opiekunów
-Wsparcie techniczne: Pomoc w wyborze, konfiguracji i użytkowaniu urządzeń AAC
Miejsce konsultacji:
Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Emedea
Poznań ul. Bosa 15
Kontakt:
Tel 570 715 730
e-mail: poradnia@emedea.pl
Koszt konsultacji: 1h/400 zł