Contact

  Image Alt

  Dominika Jaskulska

  Fizjoterapeuta

  Na co dzień pracuje z najmłodszymi pacjentami, z niemowlakami jak i dziećmi starszymi. Zarówno z zaburzeniami napięcia mięśniowego, chorobami pochodzenia neurologicznego, zaburzeniami o podłożu genetycznym, chorobami nerwowo – mięśniowymi, zaburzeniami rozwojowej koordynacji ruchowej (dyspraksja), a także z wadami postawy.

  W pracy z dziećmi ważny jest dla mnie ich prawidłowy rozwój, osiąganie postawionych małych jak i dużych celów, z pomocą zabawy oraz ciekawych ćwiczeń. Kieruję się dobrem dziecka, poprzez budowanie prawidłowej relacji oraz zważam za każdym razem na jego samopoczucie.

  Podczas pracy wykorzystuję elementy NDT Bobath, elementy PNF, masażu głębokiego, masażu Shantala, elementy terapii ręki, Kinesiotaping, ortezę dynamiczną DUNAG 02 oraz prowadzę zajęcia grupowe przy pomocy Metody Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne.

  W zakresie moich kompetencji jest ocena motoryczna dzieci oraz stymulacja ich prawidłowego rozwoju za pomocą metod neurorozwojowych. Z roku na rok poszerzam swoją wiedzę z zakresu fizjoterapii podczas udziału w szkoleniach, warsztatach oraz konferencjach naukowych.

  Wykształcenie:

  • Magister Fizjoterapii, tytuł uzyskany na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
  • Studia podyplomowe – Fizjoterapii w Pediatrii, Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej

  Ukończone kursy:

  • Masaż Głęboki
  • Masaż Shantala
  • Metoda Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne
  • Orteza dynamiczna DUNAG 02
  • Szkolenie z INPP „Wspomaganie rozwoju dzieci ze specyficznymi trudnościami w nauce – Szkolny Program  Interwencyjny Sally Goddard Blythe oparty o integrację odruchów oraz ocenę neuromotorycznej gotowości do nauki testem przesiewowym INPP”
  • Trójpłaszczyznowa manualna terapia wad stóp u dzieci na podstawach neurofizjologicznych wg Barbary Zukunft-Huber

  W ramach współpracy z Poradnią Emedea prowadzę konsultację fizjoterapeutyczną, terapię z pomocą ortezy dynamicznej DUNAG 02, masaż Shantala, ćwiczenia Metodą Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne, zajęcia grupowe z metody INPP.

  Position: Fizjoterapeuta

  Date of birth: 1985-09-13

  Education: University of Ljubljana

  Contact