/  Elżbieta Strzelczak

 

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze, w 2001 roku ukończyła podyplomowe studia w zakresie Logopedii a w 2007 roku studia w zakresie Neurologopedii na UMCS w Lublinie.  Brała udział w  licznych warsztatach i szkoleniach (m.in. z Kinezjologii, Dyna-Lingua M.S., Krakowskiej, Werbo-tonalnej, MFS, treningu słuchowego F. Warnkego, MDK, Ustno-twarzowej terapii regulacyjnej, OPT, masaży usprawniających, komunikacji alternatywnej).

Praktykę zawodową zdobywała między innymi w przedszkolach masowych i integracyjnych, szkole podstawowej jako wychowawca, nauczyciel, pedagog, logopeda. Wiele lat współpracowała z Ośrodkiem Wczesnej Interwencji w Poznaniu, Ginekologiczno-Położniczym  Szpitalem Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Wojewódzkim Szpitalem-Oddział Rehabilitacji Neurologicznej w Kiekrzu oraz Uniwersytetem  im. Adama Mickiewicza na  Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu.

Od 12 lat prowadzi własny gabinet logopedyczny i współpracuje z kilkoma przedszkolami specjalnymi, Ośrodkiem szkoleniowo-doradczym Edulabor- w Kaliszu, Wyższą Szkołą Edukacji i Terapii w Poznaniu,  Collegium Da Vinci, WSB w których pełni funkcję Kierownika Merytorycznego Logopedii. Właścicielka i dyrektor Niepublicznego Przedszkola MaliWielcy w Gostyniu.

Zainteresowania naukowe oscylują wokół diagnostyki i terapii osób z zaburzeniami neurologicznymi, poszukiwań skutecznych, indywidualnie dobranych metod dla tych osób.

Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu diagnostyki i terapii logopedycznej ( dla Klanzy- „Zabawy łatwe i przyjemne stymulujące mowę i poprawiające wymowę”, dla rodziców-„ Jakie karmienie takie mówienie”, masaż Shantala, dla nauczycieli placówek oświatowych – „ Zrozumieć ucznia z autyzmem”).

Autorka książki „Twórcze lekcje” oraz licznych publikacji o tematyce mieszczącej się w obszarze wyżej wymienionych zainteresowań m.in. w publikacji UAM – „Mowa w przestrzeni publicznej”.

Jej motto życiowe to: ”Z uśmiechem na twarzy człowiek podwaja swoje możliwości”.

 

.

Position: Neurologopeda

Contact